Är du ute efter gratis teoriprv så är det inte bra idea.Billigare blir inte ditt körkort ifall om du tränar bara gratis intensivkurs online .

Dessutom om du går på Almedals bilskola och studerar en intensivkurs så har du böcker och onlinefrågor ingår i paketet.

Det finns flertal typer av körkortsfrågor . I det här gratis körkortsprov online kan ni öva tex trafikmärken , vägmarkeringar och polisens indikation

. Att ha ett körkort innebär en viss frihet. Samtidigt ställs det en del krav på dig som ska ta körkort eller förarbevis. Vilka kraven är varierar beroende på vilken typ av behörighet du ska ta körkort för. På de här sida  hittar du flest information du behöver för olika behörigheter.

 

Tänk att ett körkortstillstånd är giltigt i 5 år. Giltighetstiden kan inte förlängas. Har körkortstillståndet gått ut och du fortfarande behöver det för att övningsköra eller avlägga prov måste du ansöka om ett nytt.