Vår Intensivkurs inkludera 15 körlektioner sam teoripaketet.

Hurdan körlektionerna planläggs bestäms individuellt utefter dina förkunskaper, din tid också trafiklärarens plan. Intensivkursen ger dig ett fint start och möjlighet till att fartfyllt veta nå ditt mål, ett körkort! Stä att verkningsfull nå konklusion är det en finfin plan att ni plugga körkortsteori parallellt med din körning. Vi vill eftersom donera dej de ultimata förutsättningarna förut att snabbt öka dina kunskaper genom vårt teoripaket.

En Intensivkörning innebära att ni kör 18 lektioner mirakel 2 veckor . Den första veckan i främst såsom enkla lektioner per dag och under vecka två kör du mångadubbellektioner . Meda kombinerar du sammanlagt att studer teorin hemma och gör övningsprov på trafikskolan . Du bör start sällskap teorin samt dataövningarna redan innan intensivkörningen börjar , för att absolut yta bli beredd mot det preliminärt bokade teoriprovet på Vägverket . Du får 10 st webbtester för att tillika fixa av öva på proven hemma , skad du ska ännu företa dom godkända villi trafikskolan .

Beroend kungen dina förkunskaper kommer ni rikligt långt i din körkortsutbildning kungen dessa 2 veckor . Räkna likvä tillsamman att ytterligare körlektioner tillkommer .Bred rapportera sam bokning av intensivkörning reserverar vi ungefär 7-10 tillägg lektioner nedanför nästkommande 3-4 veckor , fick via dom tiderna odl de matchar ditt plan. Dessa betalas i slutet itu intensivvecka par , emedan vi känner till närmare hurda massa åt du behöver stäv att finnas nykter stä uppkörningen . Vanligtvis behöver karl domajoriteten från dom , en andel än mer .

Mirake de segrare dagarna från intensivkörningen tar trafikläraren ställning åt när du kan beräknas klara sig beredd förut uppkörning . Ifall du inneha kört en oskadd delinnan intensivkursen kan vi om du bokar någon bonus föreläsnin bred rapporter göra saken där bedömningen tidigare . och vi kan koka ihop för din riskutbildning , teoriprov och uppkörning närapå tredje veckan postum din intensivkörning . Alternativt görs saken dä bedömningen unde de etta dagarna av intensivkörningen . Provtiderna kan då hamna något framti i tid , torskhur sa Trafikverket ( f .d . Vägverket ) har dessförinnan tider att ställa till förfogande .

Allihopa bokade provtider befinner si preliminära därtill innefatta blott om du minsann är färdig för både teoriprov sam uppkörning .